a.Admin
Ангилал
Хэзээ
3 долоо хоногийн өмнө
Үсгийн хэмжээ
Нэрс: МАН-аас 13 тойрог болон жагсаалтад нэр дэвшигчид
3 долоо хоногийн өмнө
a.Admin
Нэрс: МАН-аас 13 тойрог болон жагсаалтад нэр дэвшигчид

Улсын Их Хуралын 2024 оны ээлжит сонгуульд оролцох нам, эвслүүд нэр дэвшигчдээ тодруулж дууслаа.

Ингээд эрх баригч Монгол Ардын Нам 13 тойрогт өрсөлдөх эрх авсан 78 мандатын эздийг танилцуулж байна.

ТОЙРОГ - 1: Баянхонгор, Өвөрхангай, Архангай

  1. Гомбожавын Занданшатар
  2. Батмөнхийн Батцэцэг
  3. Гочоогийн Ганболд
  4. Батсуурийн Даваадалай
  5. Гүрсэдийн Сайханбаяр
  6. Дуламдоржийн Тогтохсүрэн
  7. Ганзоригийн Тэмүүлэн
  8. Аюушийн Цогцэцэг
  9. Содномын Чинзориг

ТОЙРОГ - 2: Завхан, Увс, Ховд, Говь-Алтай

  1. Дашзэвэгийн Амарбаясгалан
  2. Балжиннямын Баярсайхан
  3. Сандагийн Бямбацогт
  4. Энхбатын Болормаа
  5. Батжаргалын Заяабал
  6. Загджавын Мэндсайхан
  7. Чимэдийн Хүрэлбаатар
  8. Цэдэндамбын Цэрэнпунцаг
  9. Баттогтохын Чойжилсүрэн
  10. Сэрээжавын Энхболд

ТОЙРОГ - 3: Баян-Өлгий

  1. Тилеуханы Аубакир
  2. Зулпайн Батырбек
  3. Хажекберын Жангабыл

ТОЙРОГ - 4: Булган, Орхон, Хөвсгөл 

  1. Бат-Өлзийн Бат-Эрдэнэ
  2. Жадамбын Бат-Эрдэнэ
  3. Дамбын Батлут
  4. Батсүхийн Баярмагнай
  5. Цэрэнпилийн Даваасүрэн
  6. Лхагвын Мөнхбаатар
  7. Доржсүрэнгийн Үүрийнтуяа
  8. Лувсанцэрэнгийн Энх-Амгалан

ТОЙРОГ - 5: Төв, Сэлэнгэ, Дархан-Уул

  1. Жигжидийн Батжаргал
  2. Гонгорын Дамдинням
  3. Болдын Жавхлан
  4. Нацагдоржийн Лхагвадорж
  5. Сүрэнжавын Лүндэг
  6. Дамдинсүрэнгийн Өнөрболор
  7. Буяагийн Тулга
  8. Чинбатын Ундрам
  9. Батчулууны Цогтгэрэл
  10. Жадамбын Энхбаяр

ТОЙРОГ - 6: Дорнод, Хэнтий, Сүхбаатар

  1. Пүрэв-Очирын Анужин
  2. Мягмарсүрэнгийн Бадамсүрэн
  3. Мөнгөнцогийн Ганхүлэг
  4. Цагаанхүүгийн Идэрбат
  5. Ухнаагийн Отгонбаяр
  6. Лувсаннамсрайн Оюун-Эрдэнэ
  7. Лхагвасүрэнгийн Соронзонболд

ТОЙРОГ - 7: Өмнөговь, Дорноговь, Дундговь, Гоовьсүмбэр

  1. Гомбодоржийн Батсуурь
  2. Борхүүгийн Дэлгэрсайхан
  3. Өлзийбаярын Золбаяр
  4. Гомпилдоогийн Мөнхцэцэг
  5. Нанзадын Наранбаатар
  6. Батсүхийн Саранчимэг
  7. Төмөртогоогийн Энхтүвшин

ТОЙРОГ - 8: Баянзүрх дүүрэг

  1. Энхтайваны Бат-Амгалан
  2. Нацагийн Баянмөнх
  3. Хүрэлбаатарын Булгантуяа
  4. Жигжидсүрэнгийн Чинбүрэн
  5. Баттөмөрийн Энхбаяр

ТОЙРОГ - 9: Баянгол дүүрэг

  1. Жамбалын Ганбаатар
  2. Хассуурийн Ганхуяг
  3. Өлзий-Оршихын Сумъяабаатар

ТОЙРОГ - 10: Сүхбаатар, Чингэлтэй дүүрэг

  1. Отгоншарын Батнайрамдал
  2. Нацагдоржийн Батсүмбэрэл
  3. Ганзоригийн Дашням
  4. Мөнхөөгийн Оюунчимэг
  5. Ням-Осорын Учрал
  6. Дамдины Цогтбаатар

ТОЙРОГ - 11: Сонгинохайрхан дүүрэг

  1. Наранцэцэгийн Алтаншагай
  2. Энхбаярын Батшугар
  3. Чинбатын Номин
  4. Пүрэвжавын Сайнзориг
  5. Нямдаваагийн Хүрэлбаатар

ТОЙРОГ - 12: Хан-Уул дүүрэг

  1. Жуковын Алдаржавхлан
  2. Тогтмолын Мөнхсайхан
  3. Лувсандашийн Нинжжамц

ТОЙРОГ - 13: Багануур, Багахангай, Налайх

  1. Сайнбуянгийн Амарсайхан
  2. Цэндийн Сандаг-Очир

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Энэ мэдээнд таны өгөх сэтгэгдэл
0
0
0
0
0
0
0
0
Зөв
Зөв
Тэнэглэл
Тэнэглэл
Харамсалтай
Харамсалтай
Савж уналаа
Савж уналаа
Буруу
Буруу
Хөөрхөн юм
Хөөрхөн юм
Гайхмаар
Гайхмаар
Бахархмаар
Бахархмаар

Сэтгэгдэл (0)
Шинэ мэдээ
Онцлох мэдээ
2024 snews.mn © Зохиогчийн эрхийг хуулиар хамгаалсан.
Үндсэн цэс
Бусад цэс